بیمه

بیمه تجهیزات الکترونیکی

بیمه فساد کالا در سرد خانه
بیمه آتش سوزی صنعتی
بیمه جنگ و شورش
بیمه دام و طیور
بیمه اصناف

بيمه تجهیزات الکترونیک خسارت‌های وارد به انواع تجهيزات الكترونيكی مورد استفاده در كارگاه‌های صنعتی، صنايع،‌ لوازم تحقيقاتی و آزمايشگاهی، لوازم اداری، ‌سيستم‌های هشداردهنده، تجهيزات اندازه گيری، دستگاه‌های كنترل و عيب ياب، تجهيزات مربوط به سينما و فيلمبرداری، دستگاه‌های تست مواد و نمونه برداری، تجهيزات راديو تلويزيونی و مخابراتی، سيستم‌های رايانه ای، تجهيزات پزشكی و مانند آن را تحت پوشش قرار می دهد. در بیمه تجهیزات الکترونیک اقلام بیمه شده در حال کار، توقف، پیاده کردن به منظور تمیزکردن یا بازدید و تعمیر و یا جابجایی در محوطه انبار و نصب مجدد تحت پوشش بیمه می باشد.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که موبایل، تبلت یا لپ تاپ شما بر اثر نوسانات ولتاژ برق دچار شکستگی، آبخوردگی، سوختگی یا حتی سرقت شده باشد، یا حداقل،کسی را دیده باشید که از این حوادث متضرر شده باشد.
اگر کالای دیجیتال خود را بیمه کرده باشید، اطمینان دارید که شرایط به قبل از حادثه باز می‌گردد و می توانید تمام یا بخشی ازهزینه کالای دیجیتال خود را از شرکت بیمه دریافت کنید.
شرکت فروشنده یا ارائه دهنده گارانتی، در هنگام خرید کالای دیجیتال به صورت کتبی در قالب قرارداد رسمی تعهد به تعمیر رایگان کالای دیجیتال خریداری شده تحت شرایط خاص  به مدت یک سال یا تعداد سال معین می دهد.این شرایط خاص می تواند شامل خرابی خود به خودی قطعات یا خاموشی دستگاه باشد ولی گاهی شرایط خاص نظیر حوادث غیرمترقبه همانند آتش سوزی، سیل و …. پیش می آید که از تعهد شرکت ارائه دهنده گارانتی خارج است. در زیر می توان به برخی از مواردی اشاره کرد که تحت پوشش گارانتی کالای دیجیتال قرار نمی گیرند:
  • کالای دیجیتال (موبایل،لپتاپ و تبلت) بر اثر افتادن یا ضربه خراب شده باشد.
  • کالای دیجیتال (موبایل،لپتاپ و تبلت) در اثر آب خوردگی خراب شده باشد.کالای دیجیتال (موبایل،لپتاپ و تبلت) در صورت استفاده از وسایل جانبی تایید نشده شرکت ارائه دهنده
           گارانتی خراب شده باشد.
  • کالای دیجیتال (موبایل،لپتاپ و تبلت) براثر نوسانات برق یا حین شارژ خراب شود .
جالب ترین نکته این است که متاسفانه سرقت که در شرایط کنونی  قیمت بالای کالاهای دیجیتال نسبت به گذشته اهمیت و شیوع بیشتری یافته است، تحت پوشش گارانتی تجهیزات الکترونیک (موبایل،لپتاپ و تبلت) قرار نمی­گیرد ولی بیمه کالای دیجیتال (بیمه موبایل، لپ تاپ و تبلت) این رخداد را تحت پوشش قرار داده است.
مدت زمان پوشش این بیمه نامه از زمان خرید و بعد از کارشناسی به مدت یک سال شمسی می باشد که قابل تمدید نیز هست.
اگر در مدت قرارداد بیمه نامه ، از بیمه نامه تجهیزات الکترونیک خود استفاده کردید (فقط امکان یک بار استفاده از بیمه نامه کالای دیجیتال(بیمه موبایل، بیمه لب تاپ) وجود دارد) ، می توان با پرداخت هزینه کمتر مجددا آن کالای دیجیتال را بیمه نمود.

مقایسه قیمتی هزینه گارانتی و بیمه نامه کالای دیجیتال(موبایل،لپتاپ و تبلت)

شایان ذکر است که در انتخاب بین گارانتی و بیمه کالای دیجیتال ، واضح است که با توجه به طیف گسترده تر پوشش بیمه نامه کالای دیجیتال (موبایل،لپتاپ و تبلت) در مقایسه با گارانتی ، هزینه آن نیز بیشتر باشد ولی نرخ بیمه و هزینه آن تحت تاثیر عواملی هم چون قیمت خرید ،میزان سلامتی و تاریخ ساخت آن کالای دیجیتال است.

خطرات تحت پوشش بیمه تجهیزات الکترونیک

خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی از قبیل موبایل، تبلت و یا لپ تاپ که ناشی از ضربه فیزیکی و شکستگی به طور غیر عمد باشد تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
این بیمه نامه خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی شما مانند موبایل، تبلت و یا لپ تاپ شما را که ناشی از آب خوردگی و نفوذ مایعات به دستگاه غیر عمدی باشد جبران می نماید .
بیمه نامه لپ تاپ، بیمه نامه موبایل  یا در کل  بیمه نامه کالای دیجیتال، خسارت وارده به تجهیزات الکترونیکی یاد شده را جبران می کندکه ناشی از نوسانات برق به دستگاه به طور غیر عمد باشد .
بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…)خسارت وارده ناشی از سرقت را تحت شرایطی جبران می کند : شکست حرز بدین معنی است که سارق برای ورود به منزل و انجام سرقت مانعی را از میان بردارد ،‌ مثلا درب ، قفل یا پنجره را بشکند یا دیوار را خراب کند. بنابراین شکستن در بیمه به معنی متوسل شدن به زور است .اما اگر سرقت بصورت معمولی اتفاق بیفتد و شکست حرز محسوب نشود تحت این پوشش بیمه نامه قابل جبران نیست.
بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…) خسارت وارده به کالای دیجیتال تان را  جبران می کند که ناشی از بلایای طبیعی (سیل، طوفان ،زلزله و…) باشد.
بیمه نامه کالای دیجیتال (بیمه نامه گوشی موبایل، لپ تاپ یا…) خسارت وارده به کالای دیجیتال تان را که  که ناشی از آتش سوزی باشد،جبران می کند.